Razem 311 111 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
26.06.2009 19:23

Jeśli szukacie Państwo spokojnego miejsca do wypoczynku (wczasy, wypady weekendowe) to proponujemy pobyt w malowniczej górskiej wiosce położonej w Beskidzie Żywieckim u stóp Wielkiej Raczy. Mają tu początek liczne szlaki turystyczne, biegnące przez teren Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Idealne warunki do całorocznego wypoczynku.

Szlaki turystyczne, schroniska, wyciągi narciarskie, ścieżki rowerowe, czyste powietrze, lasy obfitujące w jagody i grzyby, górskie potoki, piękne krajobrazy to atuty Rycerki Górnej i okolic.

Niezależnie od pory roku zapewniamy Państwu udany wypoczynek i zapraszamy do skorzystania z licznych atrakcji.

W okresie zimowym oprócz spacerów i podziwiania zaśnieżonych górskich krajobrazów można uprawiać narciarstwo - zarówno biegowe jak i zjazdowe. W Rycerce działa pięć wyciągów. Zlokalizowane są w Rycerce Dolnej oraz Rycerce Górnej Kolonii. Wart polecenia jest wyciąg NAT, którego trasy zjazdowe są zazwyczaj dobrze przygotowane przez ratrak. Nie ma kolejek, więc można wyszaleć się do woli. Początkujący powinni wybrać wyciąg Łaziska, który znakomicie nadaje się do doskonalenia umiejętności, a w kolejkach nie stoi się dłużej niż 5 min. Można ponadto skorzystać z tras zjazdowych w Zwardoniu, Korbielowie, czy w Słowacji. Organizowane są również kuligi. Na przełomie stycznia i lutego w Rajczy organizowane są corocznie zawody narciarskie - tradycyjny Rajd Chłopski. Impreza ta oprócz zmagań sportowych pozwala na zaprezentowanie kultury i folkloru polskich i słowackich Beskidów. W sierpniu w Rajczy odbywa się Otwarty Górski Cross Rowerowy.

Odpoczywając w Rycerce warto zwiedzić okoliczne góry. Liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, malowniczo usytuowane schroniska (Przegibek, Wielka Racza, Nickulina, Oźna) położone na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Śrubita pozwalą każdemu aktywnie wypocząć. Niedaleko Przegibka, na Będoszce Wielkiej znajduje się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej.

W Rycerce znajduje się również Turystyczne Przejście Graniczne (Słowacja).

Czysta rzeka z miejscami do kąpieli i plażowania pozwoli ochłodzić się w upalne letnie dni, a amatorom jazdy konnej polecamy wizytę w stadninie w Rycerce Dolnej. Tym, którzy wolą konie mechaniczne polecamy skorzystanie z wypożyczalni quadów.

Ciekawą propozycją na lipcowe i sierpniowe niedzielne przedpołudnia są bezpłatne plenerowe koncerty muzyki poważnej.

Usytuowanie naszej miejscowości pozwala na wyjazdy do innych miejscowości, np. do Żywca (Zamek, Park, Browar), czy na Słowację (ciepłe źródła, jeziora, zamki orawskie).

Obfitość grzybów, jagód, malin jest kolejnym powodem dla którego warto odwiedzić Rycerkę.

Oprócz wspomnianych wcześniej plenerowych koncertów muzyki poważnej czy Rajdu Chłopskiego proponujemy naszym gościom wiele innych imprez kulturalnych i rozrywkowych - sierpniowe dni Rajczy, Milówki, Węgierskej Górki, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, kończący się ciekawą imprezą folklorystyczną w Ujsołach - Hudy Wawrzyńcowe, Dni Muzyki Dawnej w Zamku Żywieckim, Gody Żywieckie, koncerty muzyczne organizowane w sezonie letnim w restauracji Browaru Żywieckiego.

W Rycerce znajdują się lokale gastronomiczne, w których organizowane są festyny i dyskoteki.

Do dyspozycji jest bezpłatna, bardzo dobrze wyposażona siłownia oraz kawiarnia usytuowana w świetlicy środowiskowej.

Letnie wieczory umilą niewątpliwie spotkania towarzyskie połączone z pieczeniem kiełbasek na grillu lub przy ognisku, czy w jadalni przy kominku.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 26.06.2009 19:23
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 68556
Rubryka ogłoszenia: Noclegi w Polsce
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: (niezarejestrowany)
Województwo: Cała Polska
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Wyślij ogłoszenie znajomemu na e-mail
Włoż ogłoszenie do schowka, aby porównać z innymi
Zawiadom administratorów o naruszeniu regulaminu, nadużyciu itp.
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Noclegi w Polsce Wzory umów do pobrania
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Noclegi w Polsce
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)